6 filmów aby poczuć klimat Miami zanim wyjdzie GTA 6

Jeżeli się nudzisz w oczekiwaniu na kolejną grę od Rockstara z latającymi motocyklami to przygotowałem listę 6 filmów abyś mógł/mogła/mogło/mogłx się wczuć w klimat słonecznej Florydy

Od 5 miesięcy w sieci możemy oglądać pierwszy zwiastun GTA 6. Na razie Rockstar milczy a fani w oczekiwaniu na więcej katują bezlitośnie trailer aby wyłapać jak najwięcej detali. Reddit i twitter pękają w szwach od wychwyconych ciekawostek zaczynając od lokacji w grze a kończąc na obuwiu głownych bohaterów. Przypomnijmy o co chodzi:

Zwiastun GTA VI

6.Roadhouse/Wykidajło (2024)

Remake oryginalnego filmu z lat 80tych. Tym razem głównym bohaterem już nie jest Patrick Swayze Express tylko Jake Gyllenhaal. Akcja dzieje w okolical Florida Keys (tam gdzie 0:37 na zwiastunie GTA 6). Nowy ochroniarz musi przywołać porządek w podupadłym barze przy drodze oraz przy okazji spuścić łomot każdemu kto się o to prosi. Film jest pełen neonowych kolorów, przerysowanych postaci, chaotycznego bicia po mordach, taniego CGI i napakowanych koksów. Oglądając go czułem się jakby to miał być wesoły quest poboczny właśnie w GTA. A do tego nie wpycha cycków i seksu na ekran co 5 minut w przeciwieństwie do oryginału.

Wątpię abyśmy zobaczyli jakiekolwiek nawiązanie do tego filmu bo wyszedł w tym roku a GTA 6 jest w produkcji od lat więc można tylko liczyć, że region Keys będzie tak samo piękny i kolorowy jak w filmie. No dobra, może dostaniemy koszulkę jaką miał bohater w filmie.

5. Ace Ventura (1994)

Na dzisiejsze czasy bardzo niepoprawna politycznie komedia. Na szczęście nagrali ją kiedy jeszcze można było pokazywać śmieszne rzeczy.

Ace Ventura, detektyw od spraw zwierząt dostaje misję specjalną uratować delfina, który jest maskotką Miami Dolphins. Przemierzając słoneczne Majami z dzikim sprytem i niekowencjonalnym myśleniem tropi tajemniczych porywaczy.

Przewiduję Easter Egga: martwy typ ubrany w hawajską koszulkę w basenie krokodyli a obok basenu muscle car z wybitą szybą.

4.Moonlight (2016)

Film o młodym [słowo na CZ] mieszkającym w Miami w biednej dzielnicy, próbujący sobie poradzić z ćpającą matką i prześladowaniami w szkole. Niby są w filmie gangsterzy ale nie ma żadnego strzelania czy akcji. Czysty dramat ale można go obejrzeć aby cieszyć oko widokami okolicy. Zwłaszcza, że to nie jest ta ładna część Miami tylko osiedla z tyłu pełne, syfu, brudu, ruin i narkomanów. Ostrzegam wrażliwych, że występuje tutaj wątek LPGT+. Generalnie to film jest dramatem w sumie o niczym polany tęczowym tematem aby recenzenci uznali go za kino wyższe więc oglądaj tylko dla widoków tego gorszego Miami i myśl o tym, że zobaczysz te lokacje w GTA 6.

Strzelam Easter Egga: facet i kobieta palą crack w aucie pod jednym z „dope house”

3. Jeepers Creepers (2001)

Niespodzianka – zamiast akcyjniaka jest to horror. Rodzeństwo podróżuje zapomnianą drogą przez Florydę i napotyka podejrzanego kierowcę obskurnego vana. Przyłapują go jak pozbywa się zwłok na tyłach porzuconego kościoła a to dopiero początek ich problemów.

Mówisz, że nie pasuje do słonecznego Miami? GTA 6 to nie tylko miasto ale także obrzeża. Musisz pamiętać, że ekipa Rockstara kocha klasyki. W GTA V była wioska kanibali, więc jestem pewien, że w szóstce znajdziemy podejrzany porzucony kośćiół w głębi lasu taki sam jak w Jeepers Creepers.

Zamiast zwiastuna najlepsza scena (z początku więc bez spoilerów) z filmu:

2. 2fast2furios (2003)

Jeżeli spodobował ci się moment ze zlotem tunerów ze zwiastuna GTA w 0:27 to możesz też odświeżyć starych szybkich i wściekłych. Druga część to czasy kiedy jeszcze nie zrzucali aut z orbity a liczyły się neony i tuba basowa w bagażniku. Więc jeżeli lubisz car meets z GTA V regularnie terroryzowane przez latające motorki i liczysz na podobny klimat w GTA 6 to odkurz płytę DVD (lub link do CDA) i odpal sobie starych dobrych Szybkich i Wściekłych. Szybkie fury, narkotyki, ucieczka przed policją.

Easter Egg: trasa jednego z wyścigów (zawsze w tych grach muszą na siłę wepchnąć wyścigi mimo, że AI przeciwników jest do niczego) będzie prowadzić przez otwarty most, który trzeba przeskoczyć. Ewentualnie do kupienia lokacja z warsztatem i łódką do mieszkania na zapleczu

1. Bad Boys (1995)/Bad Boys 2 (2003)

Założę się, że GTA6 będzie pełno nawiązań do filmowej serii o dwóch czarnych gliniarzach. Pierwsze Bad Boys było najbardziej denerwującą komedią jaką widziałem. Natomiast dwójka miała o wiele lepsza fabułę i sceny pościgów z których można już śmiało kopiować do GTA6. Dwóch wiecznie kłócących sie gliniarzy bierze się za walkę z narkotykami w Miami.

Czego bym się spodziewał z nawiązań do BB: Oczywiście muzyka radiu _Bad Boys watcha gonna do when dey come for you_, ciemnofioletowy Comet w jednej z misji, jeden z domów wzorowany na willi Al Capone z BB1, pościg za lub ucieczka Boxvillem po autostradzie z BB1, pościg za ciężarówką zrzucającą auta z naczepy z BB2 (1:04 zwiastun leży auto na dachu na autostradzie), gonitwa motorówkami z BB2 (0:24 w zwiastunie)

Pewnie też by się znalazły nawiązania do trzeciej części ale tak mnie wnerwiały te filmy że trójki już na 100% nie włączę.

Honorowe wzmianki:

Miami Vice (film z 2006 + serial z 80s), Florida Project, Transporter 2, Kokainowi kowboje, Scarface

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *