Recenzja Twojej Starej

W końcu musiało do tego dojść. Zgodnie z mottem naszej strony czyli zrecenzujemy wszystko, nawet Twoją Starą, dzisiaj recenzja Twojej Starej – i nie chodzi tu o Arię z obrazka tytułowego.

Twoja Stara jak zobaczyła tekst o sobie

Na temat Twoje Starej powstało tyle dowcipów, anegdotek i mitów, że trudno je zliczyć. Przykładowo, na Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru, autorzy artykułów doliczyli się ponad 700 faktów o Twojej Starej. Ta liczba twierdzeń, choć imponująca, to jakby nie patrzeć, wycinek z całości – jaki? Cholera wie, co i rusz powstają nowe teorie czy hipotezy o Twojej Starej. Mniej lub bardziej śmieszne/prawdziwe.

No ale próbując podejść naukowo i badawczo do Twojej Starej, to można wysnuć kilka wniosków. Na pewno Twoja Stara jest starsza od Ciebie, Twoja Stara Cię urodziła – chociaż jest teoria że znalazła w kapuście albo na śmietniku

akurat nie chodzi o auto – chociaż… może Cię znalazła na pace Dacii Pickup?

– a także Twoja Stara pochodzi od Babci. Babcia wiadomo, w Polsce świętość większa od papieża, i nie ma co się dziwić – Babcia rozpieszcza i dogadza wnuczkowi/wnuczce/wnukom, zaś Twoja Stara i Twój Stary mają Cię w dupie albo walną z liścia tudzież pasem po dupie. [przypadki patologiczne, ale się zdarzają]

memy z Babcią przedstawiają ją pozytywnie, papieża różnie

Oczywiście, Twoja Stara może dotyczyć nie tylko Twojej Matki, ale i także przedmiotów czy zwierząt. Przykładowo, motoryzacyjnie można użyć Twoja Stara w kontekście Toyoty, Dacii czy też skarpety Syreny – no a przynajmniej tych aut z damsko brzmiącymi nazwami; raczej nie powiesz Twoja Stara Trabant/Volkswagen. Oprócz tego można powiedzieć Twoja Stara pralka albo Twoja Stara zmywarka.

albo Twoja Stara Mazda

Lub Twoja Stara krowa jak mamy gospodarstwo i hodujemy zwierzęta na przykład bydło. [nie mylić z personami co nazywanie ich bydłem czy zwierzętami uwłacza zwierzętom czy też krowom i bykom].

No ale skupmy się na Twojej Starej czyli najpowszechniejszym postrzeganiu jej. Część faktów o niej przytoczyłem wyżej. Postrzeganie Twojej Starej może mieć wydźwięk zazwyczaj negatywny, zwłaszcza jak ktoś powie Twoja Stara. Jak Ty tak powiesz, to zabrzmi bardziej jak narzekanie na nią, a nie typowe obrażanie. Chociaż wiadomo, część obraża swoje matki, ale to inne zagadnienie. Dla wielu to sposób odreagowania mniej lub bardziej niezrozumiałego zachowania.

Kwestia ubliżania czy też nowocześniej jechania po Twojej Starej jest też płynna. Część osób używa Twojej Starej jako riposty w bardziej żartobliwy sposób, inni na poważnie. Oczywiście, wydźwięk tej kwestii zależy od grona osób – jeśli to dobrzy znajomi co czarny humor oraz cięty dowcip jest na porządku dziennym, to raczej nie ma problemu. Jeśli to grupa przypadkowych osób – to obelga.

No dobra, a czy Recenzja Twojej Starej to obelga czy obrażanie? Hmmm, bardziej bym powiedział że zwrócenie uwagi, iż Twoja Stara nie zawsze oznacza Twoją Rodzicielkę.

Twoja Stara Amfibia z II wojny światowej / kadr z serialu „Samochodzik i Templariusze”

One thought on “Recenzja Twojej Starej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *